Sladký pečený projekt

Poznáte to keď sa spýtate detí čo bolo v škole a čo sa učili? U nás je väčšinou odpoveď nič a nič.

Je nedeľa večer a moja dcéra si zmyslela ku projektu z nemeckého jazyka spraviť aj názornú ukážku.

Teda – dcéra si zmyslela a mama urobí. A aké je zadanie? No predsa „Sacherka“.

Ja, presne tá, ktorá má väčšinou všetkého do zásoby zrazu zistím, že z čokolád mi chýba zrovna tá, ktorú obsahuje recept. Ako skvelá mama, ktorá spraví pre svoje deti všetko – hneď volám susede. Ešteže sa mi snaží vždy pomôcť a čokoládu dodá.

A tak začíname piecť. Samozrejme, zrovna rozmer tortovej formy ktorý je uvedený na internete pri recepte, v mojej zbierke jednoducho chýba. Tak volím o niečo menší rozmer. Nejakým zázrakom sa mi teplota nastavenia rúry zo 160 stupňov prehupne na teplotu 250. A to zasa ten jeden nezbedný SAMO, čo všetko vždy spraví.... . On veľmi rád u nás býva a jednoducho si robí čo chce. Teplotu som mojim pozorným nosom spozorovala veľmi rýchlo. Ešteže bol len začiatok pečenia a pri receptoch, ktoré nepoznám si striehnem hlavne teplotu a čas pečenia ( a dobre robím ).

Huráááá, plát upečený. Jeden recept uvádza prevariť lekvár s vodou a tortu celú potrieť. Druhý uvádza aj prekrojiť plát. Nuž som sa rozhodla to skombinovať. Plát som prekrojila, natrela aj z vnútra, aj na povrchu, aj boky. Po roztopení čokolády a poliatí torty mi v miske trocha čokolády zostalo. Čo na tom, že je niečo po ôsmej hodine večer – neodolám. Čokoláde teda nie :D :D :D

 

Teraz mi tá príšerka v hlave vyčíta, že som taká pažravá... :D :D :D Ale domáca "sacherka" je aj na noc výýýborná :D